Bezpieczne opalanie

Niezależnie od tego, czy latem wybieramy się na wakacje w Polsce, czy też wyjeżdżamy poza granice naszego kraju, na ogół nie mamy problemu z opalaniem, gdyż latem niemal wszędzie słońca mamy pod dostatkiem. Oczywiście wygrzewanie się w promieniach słonecznych nie jest w żadnym wypadku zabronione, ale warto mieć świadomość tego, że należy to rozbić z umiarem i z zachowaniem pewnych reguł.

Zależnie od wieku

Nieprawdą jest to, że opalać się po równi mogą osoby młodsze i starsze. Oczywiście na słońcu znacznie dłużej przebywać mogą ludzie młodzi. Należy wiedzieć, że promienie słoneczne w naszym organizmie przechowują się przez wiele lat i powodują nie tylko starzenie się skóry, ale także nowotwory.

Odpowiednie preparaty

Na pewno opalając się na słońcu, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty. Dziś jednak z ich zakupem nie będziemy mieli większego problemu, ponieważ na rynku znajdziemy ich całe mnóstwo. Nie możemy jednak także z nimi przesadzać, ponieważ musimy wiedzieć, że przesadne ich stosowanie negatywnie wpływa na poziom witaminy D w naszym organizmie, która rozwija się właśnie dzięki oddziałującym na nasze ciało promieniom słonecznym.

Chroń oczy

Intensywne słońce nie wpływa także pozytywnie na nasze oczy, dlatego też chronić je powinniśmy przed ich nadmiarem. Oczywiście robimy to za sprawą specjalnych okularów przeciwsłonecznych. Dziś to nie kłopot, ponieważ nabędziemy je w wielu sklepach tak stacjonarnych, jak i internetowych. Poza tym kupić je możemy na rynkach i w innych punktach miejscowości turystycznych. Warto jednak mieć na uwadze to, że na rynku nie brakuje okularów, które nie powinny nas interesować, bo nie posiadają odpowiednio wysokich filtrów. Dlatego warto jest stawiać na okulary markowych firm.