Jak przygotować miejsce w domu dla niemowlaka?

Powitanie nowego członka rodziny wiąże się z dużą ilością zmian. Zanim jeszcze dziecko przyjdzie na świat należy przygotować wszystko, aby w trakcie pobytu w szpitalu oraz pierwszych dni po przyjściu do domu nie stresować się.

Potrzebna przestrzeń

Nie każdy ma możliwość przygotowania oddzielnego pokoju dla pociechy, właśnie w takiej sytuacji potrzebne jest dobre rozplanowanie przestrzeni, aby wszystkie potrzebne dla maleństwa rzeczy (których jest tak wiele) miały odpowiednie miejsce. Tylko i wyłącznie dobra organizacja miejsca przełoży się na przyjemne oraz sprawne zajmowanie się dzieckiem, a nie szukanie wszystkiego po szafkach oraz gubienie się w gąszczu potrzebnych rzeczy. Łóżeczko może znajdować się zarówno w sypialni rodziców, jak również w oddzielnym pomieszczeniu, jednakże ze względu na częste karmienie pociechy zdecydowanie lepiej sprawdzi się w pokoju, gdzie śpią rodzice, a już na pewno mama. W zorganizowanej przestrzeni musi znaleźć się także miejsce na przebierak, pampersy, chusteczki nawilżane, krem do smarowania pupy oraz inne potrzebne gadżety. Kocyk niemowlęcy także stanowi ważny element, który najlepiej mieć w bliskiej odległości od łóżeczka, gdyż malutkie ciałko szybko się wychładza, a zapewnienie mu ciepła oraz komfortu to podstawowe zadanie rodziców.

Gdzie najlepiej umieścić łóżeczko?

Właściwa lokalizacja łóżeczka dla niemowlaka jest bardzo ważna i wpływa na funkcjonowanie całej rodziny. Kiedy łóżeczko dla pociechy znajduje się w sypialni rodziców należy przede wszystkim upewnić się, że maluszkowi będzie ciepło. Nie poleca się więc umieszczenie go od razu koło okna, zdecydowanie lepiej, kiedy znajdować się będzie ono przy ciepłej ścianie. W dalszej kolejności należy upewnić się, że promienie słoneczne wpadające przez okno nie będą świeciły prosto w oczy maleństwa. Intensywne promienie mogą wybudzić ze spokojnego snu oraz wywołać przeraźliwy płacz, który jest w stanie wystraszyć nawet najbardziej opanowaną mamę. Kocyk niemowlęcy może przydać się również w sytuacji, kiedy łóżeczka nie można umieścić inaczej jak skierowane w stronę okna. Można przysłonić nim okno oraz zapewnić komfort w trakcie odpoczynku oraz zabawy. Kocyk niemowlęcy odgrywa więc bardzo ważne zadanie i nie można o nim zapomnieć w trakcie kompletowania wyprawki. Najlepiej jest posiadać kilka sztuk.