Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną

Choroba lokomocyjna dotyka przede wszystkim dzieci poniżej 15 roku życia, choć także i osoby dorosłe, a zwłaszcza kobiety są na nią narażone. Początkowo objawia się zmęczeniem i brakiem apetytu, ale z czasem dochodzą do tego zawroty głowy i nudności. Warto wiedzieć jak sobie z takim problemem radzić. Zwłaszcza że wielkimi krokami zbliża się do nas sezon wakacyjny.

Lekkostrawny posiłek

Jeżeli wiesz, że cierpisz na chorobę lokomocyjną, przed podróżą nie jedz zbyt wiele i postaw na lekkostrawny posiłek. Wystrzegaj się także napojów gazowanych. Najlepiej jest zastąpić je sokiem lub wodą mineralną.

Dopływ świeżego powietrza

Jeśli w czasie podróży objawy choroby lokomocyjnej dają o sobie znać, zamknij oczy i zajmij pozycję półleżącą. Staraj się także unikać patrzenia przez okno, a jeżeli już się na to zdecydujesz, wypatruj punktów w oddali. Na pewno pomoże też dopływ świeżego powietrza. Nie bój się więc otworzyć okna i zacznij głęboko oddychać.

Odpowiednie leki

Oczywiście choroba lokomocyjna może być także minimalizowana przez stosowanie odpowiednich leków. Te dostępne są bez recepty, a więc oczywiście nie musimy się wcześniej udawać do lekarza. Tabletki łagodzące objawy choroby lokomocyjnej zazwyczaj zażywa się pół godziny przed podróżą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *