Prezenty na pierwsze odwiedziny

Dostajemy zaproszenie do domu, gdzie w okresie bieżącego roku narodziło się dziecię, albo na jego chrzciny. Jeśli nie posiadamy malutkich dzieci w rodzinie, wyzwanie i mały problem. Co warto nabyć dla niemowlaka na prezent?

Wiele zabawek ma na metkach oznaczenie – Niewskazane do użytku dla dzieci poniżej 3 lat. Czasami te oznakowania są i będą używane niezaprzeczalnie na wyrost, bo zabezpieczają producenta, gdyby jednak maluch odnalazł rozwiązanie na zrobienie sobie krzywdy. Przez to z zakresu zainteresowań na prezent dla noworodka znika nam niezmiernie dużo alternatyw. Mimo wszystko ostrzeżeń wypada słuchać w początkowym okresie – absolutnie do roku, gdy dziecko przeżywa świat na całego.

Pluaszak z naklejonymi oczkami prawdopodobnie może nie przetrzymać dłuższego kontaktu z bobasem, rozsądnie wyselekcjonować egzemplarz z haftowanymi elementami. Przytulasy są wygodnym oraz pewnym konceptem. To samo wszystkie zabawki edukacyjne – grzechotki, gryzaki, sortery, zabawki manipulacyjne, kąpielowe. Wypada jednakże zorientować się, czy bynajmniej nie będzie to wyłącznie nowa rzecz kurząca się na półce, do arsenału chybionych upominków. Bardzo dużo dzieciaczków dostaje zabawki po dalszych kuzynach albo bracie lub siostrze. Trudno czasami również żeby trafić w rozmiar względnie rodzice nie mają takiej potrzeby, bo przejmują łaszki po starszych dzieciach.

Bezpiecznym podarunkiem dla noworodka są oczywiście pampery, to bardzo proste. Wprawdzie są i będą mamy preferujące stale pieluchy z tetry, lecz są w mniejszości. Dla typowych niemowlaków rozsądnie jest dobrać rozmiar 3, dla dzieci chociaż sześcio miesięcznych rozmiar 4. Nawet jeżeli dzieciak jest kruszynką, błyskawicznie dorośnie do prezentu. Dodatkowo prezencik zdecydowanie będzie dobrze wykorzystany a także odciąży domowy budżet.  Dzieciom w owym wieku bez dwóch zdań wszystko jedno co dostają, skarpetki dla niemowlaka, czy jakieś body, czyli bez wątpienia dar dla zapracowanych rodziców.

Niezależnie co zaplanujemy kupić bobasowi, należy spytać mamy i taty. Chociaż dostarczenie każdej ilości pieluchów niechybnie uszczęśliwi rodziców.