Turystyczne walory Beskidu Małego

Zachwyca pięknymi widokami i ciekawymi miejscowościami. Jest idealnym obszarem dla tych, którzy kochają piesze wycieczki, choć i miłośnicy relaksu w pięknym otoczeniu znajdą tu dla siebie moc atrakcji.

Beskid Mały fascynuje, a położenie w pobliżu wielkich ośrodków miejskich sprawia, że turyści chętnie urządzają wycieczki na jego teren. Doskonałym punktem wypadowym w Beskid Mały są takie miasta, jak Bielsko i Wadowice, wiele ciekawych wypraw można też urządzać z Żywca oraz z Andrychowa. Wystarczy, że wpiszesz między innymi w Wyszukiwarce taxi Bielsko Biała zatem w przeciągu paru sekund znajdziesz taryfiarza, który pokaże Ci najciekawszych atrakcjach w Bielsku. Dzięki licznym szlakom turystycznym każdy może dostosować długość wycieczki do swych możliwości, każdy może też ułożyć trasę w taki sposób, by móc ujrzeć możliwie jak najwięcej atrakcji. A tych na terenie Beskidu Małego nie brakuje. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Wśród tych szczytów, które są wyjątkowo ważnymi celami niejednej wycieczki, wyróżniają się Czupel oraz Magurka. Ze względu na wspaniałe schronisko, rewelacyjne widoki i popularną wśród pątników kaplicę, wielkim powodzeniem cieszą się też wyprawy na Groń Jana Pawła II. Piękną okolicą oraz licznymi atrakcjami przyciąga też Góra Żar – ważny ośrodek dla miłośników szybownictwa oraz dla tych, których pasjonują elektrownie szczytowo-pompowe. Góra Żar to przede wszystkim elektrownia, szkoła szybowcowa oraz piękne widoki, dzięki którym każdy może się przekonać, jak piękną grupą górską jest Beskid Mały.