Urodziny, wesele, komunia- jakie zabawy animacyjne przygotować?

Urodziny czy komunia to uroczystości, podczas których rodzice chcą zapewnić dzieciom dobrą zabawę. Obecnie takie imprezy skłaniają rodziców do zatrudnienia animatora zabaw dla dzieci. Wesele także jest dobrą okazją do zabaw animacyjnych dla dzieci, a także dla dorosłych.

Dlaczego warto zadbać o zabawy animacyjne na imprezach?

Podczas imprez dziecięcych bardzo często dzieci nie potrafią znaleźć sobie zajęcia. Aby temu zapobiec, coraz więcej rodziców decyduje się zatrudnić animatora zabaw dla dzieci. Osoba zajmująca czas wolny zapewni dzieciom zabawę w różnych formach. Zabawy animacyjne są to zajęcia taneczne, ruchowe, zabawy z chustą oraz zajęcia artystyczne. Oprócz tego popularne jest puszczanie wielkich baniek mydlanych oraz malowanie twarzy. Czasem zapewnione są dzieciom namiociki, tunele, baseny z piłkami. Wszystko zależy od ofert firm zajmujących się animacjami.

Zabawy animacyjne– przykłady.

Zabaw z piłką można wymyślić bardzo dużo, jedną z nich jest zabawa pod tytułem: „Piłka parzy”. Dzieci stoją w kółku i rzucają do siebie piłkę, a jedno dziecko zostaje na zewnątrz. Gdy wypowie słowa „piłka parzy”, żadne z dzieci nie może dotknąć piłki. Zabawa z balonami może polegać na tym, że dzieci tańczą lub maszerują w kółku, jeśli gra muzyka. Gdy muzyka cichnie, osoba prowadząca wypowiada nazwę koloru balonu, po który dzieci muszą jak najszybciej pobiec. Przy użyciu chusty animacyjnej można pobawić się z dziećmi w sztorm. Na chuście umieszczamy piłeczkę lub innym przedmiot, a dzieci trzymają chustę i wachlują nią, aby piłka nie spadła. Oprócz zabaw ruchowych dzieci lubią zabawy twórcze: malowanie, budowanie itp.

Zabawy animacyjne dla dorosłych.

Dorośli również bardzo chętnie uczestniczą w zabawach, w szczególności podczas wesel. Na większości wesel osoba prowadząca taką imprezę zabawia gości na różne sposoby. Są to zabawy z krzesełkami, różne qiuzy, zabawy taneczne. Popularności nabiera także zumba na weselach, która zachęca gości weselnych do tańca. Świetną rozrywką dla gości weselnych jest fotobudka, czyli zdjęcia robione polaroidem. Zdjęcia bardzo często są robione z różnymi śmiesznymi gadżetami.