Wyjazdy tropikalne a zdrowie

W dzisiejszych czasach wyjazdy zagraniczne Polaków, to już nie tylko Włochy, Francja czy Hiszpania, ale także kraje egzotyczne, które kuszą nie tylko wysokimi temperaturami, ale także wszelkimi zabytkami i inną kultura. Jednakże musimy w tym miejscu zauważyć, że urlop w krajach egzotycznych to także i zagrożenia. Przede wszystkim zagrożenia, które wiążą się ze wszelkimi chorobami, ale nie tylko. Przyjrzymy się zatem kwestii naszego zdrowia przy takich wyjazdach.

Podstawowe szczepienia

Jadąc na wakacje do krajów egzotycznych, na pewno nie możemy zapomnieć o podstawowych szczepieniach. Przykładem choroby, która może okazać się naprawdę groźna, jest oczywiście malaria. Niemniej jednak nie jest to oczywiście jedyna choroba, która może nam zagrażać. Pozostaje jednak pytanie, czy warto decydować się na wiele sczepień, czy może postawić tylko na te niezbędne? Wydaje się, że wystarczy skorzystać z najbardziej popularnych szczepień. Reszta raczej jest nam zbędna. Warto także pamiętać o tym, aby większą ilość szczepień rozłożyć w czasie. W innym przypadku nasz system immunologiczny może się przeciwstawić.

Nadmiar słońca

Na pewno uważać musimy także na nadmiar słońca, który skończyć się może między innymi groźnym dla nas udarem. Dlatego warto jest pamiętać o tym, aby stopniowo przyzwyczajać się do nadmiernych promieni i nie narażać się od razu na intensywne słońce. Mitem jest także to, że organizm da się do nadmiernej temperatury przyzwyczaić przed wyjazdem. Nie ma na to żadnej reguły, dlatego też zawsze warto mieć przy sobie apteczkę pierwszej pomocy.

Nieostrożność

Wiele pasożytów w krajach tropikalnych znajduje się na warzywach i owocach, które znajdziemy na lokalnych straganach. Tutaj jednak wina leży przede wszystkim po naszej stronie, bo owych produktów z bazaru zwyczajnie nie myjemy. Jest to błąd, który nieraz się dla nas źle kończy.

Dodatkowa polisa?

Na pewno warto jest przy wyjazdach w kraje tropikalne pomyśleć nad dodatkową polisą ubezpieczeniową, która w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych może być dla nas wielkim udogodnieniem. Dlatego też z całą pewnością polisy, będą bardzo atrakcyjnym dodatkiem.